یکشنبه 11 تیر‌ماه سال 1396 ساعت 09:47 ق.ظ

سلام و درود بی انتها به محضر یاران و عاشقان راستین و ابدی مایکل جکسون کبیر در سراسر گیتی ! وقت بخیر دوستان همیشگی ...


نه ، نه ... اشتباه نکنید ! قرار نیست داستان شیدایی و حکایت دلدادگی یک " امجی فن " دیگه در یک گوشه جدید از کره پهناور خاک رو مطالعه کنید ! راوی داستان امروز ما یک مدیر کار بلد و کهنه کاره که قراره خاطراتی از هنرمند هزاره ها رو نه با بیان و قلم یک دخترک شیدای واله (!) ، بلکه از روزنه و نگاه یک حرفه ای تمام عیار با مخاطبان خود به اشتراک بگذاره . خوب ، پس معطلش نکنیم !


Viraf که بنیانگذار و مدیر ارشد کمپانی بزرگ Wizcraft International Entertainment به شمار میاد ، داستان خودش رو در باب کنسرت بزرگ مایکل جکسون در بمبئی هندوستان به سال 1996 اینطور آغاز میکنه و میگه:


یادش بخیر ؛ اون روزها هنوز قبل از آغاز عصر تکنولوژی و ظهور همه جانبه اینترنت در زندگی آدمها بود . یادم میاد یه روز از یک منبع ناشناس فکسی به دستم رسید که ادعا میکرد مایکل جکسون تمایل داره در بمبئی ، کنسرتی رو از سری کنسرتهای تور هیستوری خودش برگزار کنه و اینه که از ما میخواد مقدمات این واقعه رو در اسرع وقت فراهم کنیم ! از اونجاییکه شک نداشتم ماجرای اون فکس چیزی جز یک شوخی بی مزه و یک داستان سر کاری نیست ، اینه که با کمال خونسردی به اون فکس پاسخ دادم و نوشتم که تا زمانیکه این موضوع رو مستقیماً از دهان خود مایکل جکسون نشنویم ، قضیه را جدی تلقی ننموده و هیچ اقدامی در این راستا انجام نخواهیم داد !

و شاید شنیدنش براتون خیلی شوکه کننده باشه که بهتون بگم درست چند روز بعد از این ماجرا ، من و شریکم Andre Timmins در استودیویی واقع در لس آنجلس مشغول مذاکره با مایکل جکسون در همین رابطه بودیم  !!!


خاطرم هست زمانی که مایکل جکسون به فرودگاه بمبئی رسید ، تقریباً حدود 5000 نفر برای استقبال او در اون منطقه جمع شده بودند که در میان اون جمع حتی میشد چهره مشاهیر و بزرگانی از صنعت بالیوود رو هم به راحتی تشخیص داد ! یادم میاد مایکل در روزهای اقامتش در بمبئی ، مهمانی باشکوهی رو برای جمعی از کودکان بی سرپرست یکی از یتیم خانه های محلی نیز تدارک دید و با آغوش باز و هدیه های گوناگون و خیره کننده از آن جمع پذیرایی نمود .

من هنوز استقبال با شکوه مردم هندوستان از کنسرت بمبئی رو به خاطر میارم ؛ وضعیت به گونه ای بود که دهها هزار بلیط نمایش تنها در عرض مدت کوتاهی به فروش رفت و به اتمام رسید . یادمه زمانیکه تنها چند هزار بلیط تا Sold Out کامل کنسرت باقی مونده بود ، تماسی از طرف مدیر برنامه مایکل با دفتر کمپانی ما برقرار گردید که طی اون تماس به ما دستور داده شد که فروش چند هزار بلیط پایانی نمایش رو متوقف کنیم ! ما که بهت زده و متعجب به این پیشنهاد مینگریستیم ، با ادامه توضیحات نماینده تیم مایکل جکسون در سکوتی ناشی از ستایش و تحسین روح والای مایکل جکسون فرو رفتیم . اطلاعیه کوتاه ، مختصر ، قاطع و قانع کننده بود :


مایکل جکسون خواسته شخصاً هزینه چند هزار بلیط پایانی نمایش رو از محل دارایی های شخصی خود پرداخت نموده تا آنها را به رایگان در میان جماعت بی بضاعت و فقیر بمبئی که عمری عاشقانه ، حسرت دیدار با او را در قلب خود داشته اند توزیع نماید . او اعلام نموده که برایش هیچ منظره ای دردناک از دیدن انسانهای فقیر و بی بضاعتی که در هنگام اجرای کنسرتهای او ( به دلیل عدم توانایی مالی جهت تهیه بلیط ) مجبور به خواندن و رقصیدن و همسرایی با صدای او در خیابانهای شهر هستند دردناک نیست و قلب او را به درد نمی آورد ...  ( )یادم میاد ، مسئولین هتل محل اقامت مایکل جکسون بعد از اینکه او بمبئی را به مقصد نقطه ای دیگر از جهان ترک نمود ، تصویری از بالش اتاق او که حاوی نامه ای سرگشاده از طرف شخص جکسون خطاب به مردم هندوستان بود را با مردم دنیا به اشتراک گذاشتند . و این متن نامه مایکل جکسون به مردم هندوستان بود :


هندوستان !
من تمام عمرم را در رویای دیدن روی تو سپری نموده ام . و من سرانجام موفق به دیدار تو و مردم تو شده و عاشق تو و مردمت گردیدم . و اکنون که مجبور به ترک خاک تو ام ، قلبم یکسره مملو از غم و حس ناامیدیست ولی همینجا و در همین لحظه به تو قول میدهم که دوباره باز خواهم گشت تا به تو عشق ورزیده و نوازشت نمایم . مهربانی تو مرا به شدت تحت تاثیر قرار داد ، سطح آگاهی معنوی مردمانت مرا عمیقاً منقلب نمود و پاکی کودکان سرزمینت قلب مرا با همه وجود لمس کرد . صورت کودکان تو بازتابی از صورت خداوند بر روی زمین است . من عمیقاً تو را ستایش نموده و به تو عشق میورزم هندوستان ! پس تو نیز قول بده که تا همیشه و برای ابد به عشق ورزی ، به التیام دردها و به آموزش و پرورش کودکانت اهمیت دهی چرا که آینده تنها در این صورت تابناک و درخشنده خواهد شد . تو عشق ویژه من هستی هندوستان ! امیدوارم برکت خداوند تا همیشه شامل حال تو گردد .

با عشق :

مایکل جکسونپاورقی :


نمیدونم چرا یک دفعه بعد از این همه سال به یاد این نوشته قدیمی خودم افتادم ...تا ابد جاودان ...


تا بعد ...


Stay Tuned

! Let's Dance

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo